چهارشنبه, 18 تیر 1399

 آغاز ثبت نام مقطع کاردانی حرفه ای(ناپیوسته) مهرماه95

دانشگاه جامع علمی – کاربردی دانشگاه کــــــــــار آفـــرین
آموزش های مهارتی ، تحولی بزرگ در نظام آموزش عالی کشور


 دانشگاه علمی– کاربردي در یک نگاه:

بنیان آموزشهاي عالی مهارتی از زمان امیر کبیر و با ایده تشکیل دارالفنون ایجاد و بعد از پیروزي شکوهمند انقلاب اسلامیتربیت نیروي انسانی مهارت محور، متخصص و کارآمد از عوامل کلیدي و انکار ناپذیر در توسعه اقتصادي، اجتماعی وفرهنگی هر کشور محسوب گردید. آنچه که امروز جامعه ما بیش از گذشته به آن نیازمند است، توسعه آموزشهاي عملیو مهارتی در کنار آموزشهاي نظري و دانشگاهی است تا دانش آموختگان، هم از نظر تئوري و هم از نظر کاربردي در سطح مطلوبی قرار گیرند و توانایی تبدیل علم به عمل و دانایی به توانایی و مهارت را بدست آورند.
در همین راستا است که دانشگاه جامع علمی– کاربردي به عنوان دانشگاه نسل سوم با هدف ارتقاء سطح مهارت نیروي کارکشور تاسیس شده است. در ماده یک آیین نامه آموزشهاي علمی–کاربردي درج شده است: آموزش هاي علمی–کاربردي،آموزشهایی است که با هدف ارتقاء و انتقال دانش کار، ایجاد مهارتها، افزایش بهره وري، بهنگام کردن و ارتقاءمعلومات و تجارب شاغلان، رشد استعدادهاي بارز و به فعلیت درآوردن استعدادهاي نهفته براي تصدي مشاغل و حرف گوناگون انجام میشود تا توانایی افراد را براي انجام دادن کاري که به آنها محول میشود به سطح مطلوب برساند.

استقبال چشم گیر داوطلبان متقاضی ورود به این دانشگاه در سالهاي اخیر از یک سو و رویکرد سازمانها و دستگاههاي اجرایی نسبت به ارتقاي کیفی و توسعه کمی سطح آموزشهاي مهارتی، نشان دهنده این موضوع است که به حول و قوه الهی، این دانشگاه توانسته جایگاه و نقش خود را در کشور پیدا نموده و در این راستا دانشگاه جامع علمی- کاربردي با نگاه تحولی در ساختار کلان آموزش هاي کاربردي شغل محور در سال دولت و ملت، همدلی و همزبانی به منظور دستیابی بهاهداف اقتصاد مقاومتی، ترویج فرهنگ و مهارت هاي کسب و کار دانش بنیان و ارتقاي تواناییهاي علمی و فناوري و مهارتی دانشجویان، گام هاي اساسی بردارد.


پذیرش دوره های کاردانی حرفه ای ناپیوسته

با توکل به الطاف الهی ، پذیرش دوره های کاردانی ناپیوسته بدون آزمون ورودی ترم مهرماه94(ناپیوسته یعنی دانشجو پس از گذراندن حدود 70 واحد به اخذ مدرک کاردانی ناپیوسته مفتخر و بلافاصله آماده جهت ورود به دوره کارشناسی ناپیوسته می شود و دانشجو در دوران تحصیل کارشناسی دو مدرک کاردانی ناپیوسته و کارشناسی ناپیوسته اخذ می نماید و این از مزیت های مهم کاردانی ناپیوسته می باشد.(
پذيرش در دوره‏ کارداني فني و دوره‏ کارداني حرفه‌ای مهرماه 94 از طریق سازمان سنجش آموزش کشور و بر اساس معدل كل و نوع ديپلم با توجه به اولويت‌هاي بومي و غير بومي، سهميه شاغل، آزاد و ايثارگر انجام مي‌شود و معافيت تحصيلي به پذيرفته‌شدگان اين دوره‌ها تعلق مي‌گيرد.


واحد13  زمان ثبت نام :  زمان ثبت نام مقطع کاردانی حرفه ای (ناپیوسته) از مورخ یکشنبه 7شهریور ماه  لغایت شنبه13 شهریور ماه می باشد.

 گروه آموزشی            

کد گروه آموزشی

کدرشته 

    عنوان رشته 

جنسیت

    کداشتغال   

 فرهنگ و هنر 407  16106  کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی-گرافیک زن-مرد
212

 فرهنگ و هنر 407   16051 کاردانی حرفه ای هنرهای تجسمی-عکاسی زن-مرد 212
 فرهنگ و هنر  404  15808 کاردانی حرفه ای مترجمی زبان انگلیسی - آثار دیداری و شنیداری زن-مرد
212

 فرهنگ و هنر  404 15842  کاردانی حرفه ای مترجمی زبان انگلیسی - آثار مکتوب و متون رسمی   زن-مرد
212

 صنعت  104  11785 کاردانی حرفه ای برنامه سازی کامپیوتر زن-مرد
212

 فرهنگ و هنر 401  15476 کاردانی حرفه ای امور فرهنگی زن-مرد
212

 مدیریت و خدمات اجتماعی  302  13570 کاردانی حرفه ای حقوق ثبتی
زن-مرد  212
 مدیریت و خدمات اجتماعی 308   15188 کاردانی حرفه ای مدیریت کسب و کار
زن-مرد
212

 فرهنگ و هنر  401 15649  کاردانی حرفه ای روابط عمومی
زن-مرد 212
 فرهنگ و هنر  407 15972  کاردانی حرفه ای معماری- معماری داخلی
زن-مرد
212

مدیریت و خدمات اجتماعی
308   14880 کاردانی حرفه ای حسابداری - حسابداری مالی زن-مرد
212


کد استان تهران 16
نام و کد شهرستان اسلامشهر(1602)،پاکدشت(1604)،تهران(1607)،دماوند(1609)،رباط کریم(1612)،
رودهن(1608)،ملارد(1623)،ری(1615)،شمیرانات(1620)،شهریار(1624)،فیروزکوه(1627)
قدس(1625)،ورامین(1636)
   
واحد13نظام آموزش مهارتی چیست؟

نظام آموزش مهارت و فناوری شامل آموزش هایی است که با هدف ارتقا و انتقال دانش کار و فناوری ، به هنگام کردن مهارت های شغلی و افزایش مستمر و فزاینده بهره وری در تمامی سطوح تحصیلی مهارت و فناوری به صورت آموزش های رسمی و آموزش های تکمیلی بین سطوح طراحی و اجرا می شود و با استفاده از فناوری های آموزشی روز و ظرفیت های آموزشی محیط کار ، افراد را بر اساس اسناندارد ها و صلاحیت های شغلی و با تأکید بر اخلاق حرفه ای برای احراز شغل ، حرفه و کسب و کار تا سطح مطلوب تربیت می نماید.

واحد13علاقه مندان می توانند نسبت به ثبت نام خوداز دو طریق زیر اقدام نمایند:

الف) روش حضوری :

با در دست داشتن مدارک زیر به آدرس خیابان ولیعصر خ زرتشت شرقی پلاک 45 .
 از تاریخ 95/06/07مراجعه فرمایید
.

واحد13 
شماره تماس 88934457-9(50 خط)
واحد13 
از ساعت 8 صبح الی 16 (شنبه الی چهارشنبه)
واحد13 
از ساعت 8 صبح الی 13 (پنچشنبه)


 واحد13کپی مدرکی دال بر فارغ التحصیلی در مقطع دبیرستان : 

واحد13 
داشتن دیپلم سه ساله جدید ( فنی و حرفه ای ، کار و دانش و نظری ) و یا دیپلم نظام قدیم آموزش متوسطه ( چهارساله یا شش ساله نظری و فنی و حرفه ای)
واحد13گواهی معدل دار جهت افرادی که گواهینامه پایان تحصیلات دوره متوسطه آنها فاقد معدل می باشد
.
واحد13فرم تاییدیه معدل جهت فارغ التحصیلانی که تاکنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است از این قسمت دانلود کنید.

تبصره :این گواهی پس از اعلام قبولی از طریق لیست سنجش و هنگام ثبت نام در دانشگاه ، مورد نیاز است.
تذکر1:درج دقیق معدل دانشجو ، معدل حتی به صدم بسیار اهمیت دارد. و خواهشمند است تحت هیچ شرایطی معدل خود را بالاتر از واقعیت درج نفرمایید، چون مغایرت معدل و حذف خواهید شد
.
تذکر2:درج دقیق نوع دیپلم دانشجو بسیار اهمیت دارد و خواهشمند است  در زمان ثبت نوع دیپلم دقت نمایید چرا که مغایرات درنوع معدل به منزله حذف خواهد بود.
واحد13کپی کارت ملی
واحد13کپی صفحه اول شناسنامه

ب) روش الکترونیکی توسط داوطلب:

با توجه به مشخصات و مدارک بالا به لینک های زیر مراجعه فرمایید.
 • جهت خرید کارت ثبت نام به این لینک مراجعه شود.
 •  جهتورود به سایت و ثبت نام و دریافت کد پیگیری به این لینک مراجعه شود.

واحد13مقررات وظیفه عمومی مخصوص دانشجویان مرد :


بر اساس اعلام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی داوطلبان مرد لازم است یکی از شرایط مشروحه زیر را داشته باشند:
.1داشتن کارت پایان خدمت
.2
داشتن کارت معافیت دایم ( کفالت ، پزشکی ، ایثارگران و موارد خاص (
.3
داشتن برگه معافیت موقت ( پزشکی ، کفالت و سایر ) بدون غیبت ، مشروط بر آنکه مدت اعتبار آن سپری نشده باشد. در ضمن ازتاریخ اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی مشمول نیز نباید بیش از یکسال گذشته باشد.

.4
دانش آموزان سال آخر دوره متوسطه یا پیش دانشگاهی که به صورت حضوری مشغول به تحصیل بوده و تا تاریخ 1393/6/31 در سنوات مجاز تحصیلی فارغ التحصیل می شوند.

.5
فارغ التحصیلان دیپلم به شرط اتمام تحصیل تا پایان 22 سالگی و پیش دانشگاهی به شرط اتمام تحصیل تا پایان 24 سالگی به صورت پیوسته و حضوری ( روزانه ، بزرگسالان و آموزش از راه دور ) و مشروط به اینکه از تاریخ فراغت از تحصیل آنان در مقطع دیپلم یا پیش دانشگاهی تا زمان پذیرش در دانشگاه بیش از یکسال سپری نشده باشد و همچنین قبل از ثبت نام در دانشگاه نیز غیبت نداشته باشند.

.6
دانش آموزانی که پس از ترک تحصیل و در مهلت یکساله معرفی به وظیفه عمومی ، موفق به اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی به صورت داوطلب آزاد شده باشند به شرط نداشتن غیبت و سپری نشدن بیش از یک سال از تاریخ اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی.

.7
فارغ التحصیلان دیپلم یا پیش دانشگاهی دارنده برگ اعزام به خدمت بدون غیبت که تاریخ اعزام آنان سپری نشده باشدمضافا مشروط به اینکه از تاریخ اخذ مدرک تحصیلی تا زمان پذیرش در دانشگاه بیش از یکسال سپری نشده باشد.

.8 
دانش آموزانی که قبل از سن مشمولیت (18 سالگی تمام ) موفق به اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی به صورت حضوری یا غیر حضوری( داوطلب آزاد ) شده باشند به شرط نداشتن غیبت و سپری نشدن بیش از یک سال از تاریخ اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی.

تبصره : دانش آموزانی که قبل از سن مشمولیت موفق به اخذ دیپلم یا پیش دانشگاهی می شوند چنانچه حداکثر تا شش ماه پس از رسیدن به سن مشمولیت ( 18 سالگی تمام ) وارد دانشگاه شوند مجاز به ادامه تحصیل می باشند . در غیر این صورت به دلیل ورود به غیبت ، مجازبه ادامه تحصیل نخواهند بود . مگر اینکه در مهلت شش ماه معرفی ، خود را از طریق یکی از دفاتر پلیس + 10 به وظیفه عمومی معرفی کرده و دارای برگ اعزام بدون غیبت باشند.

.9
متولدین نیمه اول سال 1342 و قبل از آن مشروط بر آنکه تغییر سن نداشته باشند.

.10
کارکنان وظیفه ای که خدمت دوره ضرورت آنان تا تاریخ ثبت نام و شروع به تحصیل به پایان می رسد . این دسته از افراد مجاز به شرکت در پذیرش می باشندلیکن باید به هنگام ثبت نام در دانشگاه گواهی یا کارت پایان خدمت ارایه نمایند.

.11
طلاب علوم دینی دارای معافیت تحصیلی حوزه ، این دسته از طلاب ، مادامی که اشتغال به تحصیل آنان از سوی مرکز مدیریت حوزه علمیه مربوط تایید شود می توانند با همان معافیت تحصیلی حوزه در دانشگاه نیز تحصیل نمایند و در صورتی که معافیت تحصیلی آنان به هر دلیل از سوی حوزه لغو گردد مجاز به ادامه تحصیل در دانشگاه نمی باشند.

.12
دانشجویان انصرافی در صورتی که در سقف سنوات مجاز تحصیل انصراف داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یک سال سپری نشده باشد.

تبصره : دانشجویانی که تمایل به انصراف و شروع به تحصیل مجدد دارند در طول تحصیلات دانشگاهی ( از دیپلم تا دکترا ) فقط یک بار مجاز به انصراف می باشند مشروط به اینکه در سنوات مجاز تحصیلی انصراف داده و از زمان انصراف تا شروع به تحصیل مجدد بیش از یک سال سپری نشده باشد.
.13 
کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارایه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت از سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.


واحد13تذکرات مهم :

 • دانشجویان شاغل به تحصیل که از معافیت تحصیلی( در حال استفاده از معافیت تحصیلی هستند ) مجاز بهشرکت مجدد در پذیرش نیستند و همچنین فارغ التحصیلان مقطع کاردانی که خدمت سربازی انجام نداده اند، مجاز به شروع به تحصیل مجدد در این مقطع ( کاردانی ) نمی باشند
 • کارکنان وظیفه مجاز به تحصیل هم زمان با انجام خدمات نیستند.
 • دانشجویان اخراجی تا پایان خدمت دوره ضرورت یا اخذ معافیت دایم مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند( به جز افرادی که قبل از ورود به سن مشمولیت اخراج شده اند .(
 • مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت شرکت در پذیرش و قبولی در آن ، مجوز تحصیلی برای آن صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنها نمی باشند.
 • سقف سنوات تحصیل در مقطع کاردانی حداکثر2/5سال می باشد.
 • سربازان شاغل به خدمت جهت تحصیل در مقطع کاردانی از خدمت ترخیص نخواهد شد.

  واحد13سهمیه رزمندگان :

  هر یک از داوطلبان متقاضی سهمیه شاهد و ایثارگر می توانند ب اساس شرایط خود که در بند های الف تا ج زیر آمده است متقاضی این سهمیه شوند:
  الف ) رزمندگانی که بر اساس ماده 1 و تبصره های چهرگانه ماده مذکور در آیین نامه اجرایی قانون ایجاد تسهیلات برای ورود رزمندگان و جهادگران داوطلب بسیجی به دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی از تاریخ 1359/06/31 لغایت1367/06/31 حداقل (6) ماه متوالی یا متناوب داوطلبانه در مناطق عملیاتی جبهه های نبرد حق علیه باطل حضور داشته اند. لازم است ضمن مراجعه به ارگان ذیربط ( سپاه پاسداران انقلاب اسلامی با وزارت جهاد کشاورزی ) نسبت به تکمیل فرم مخصوص استفاده ار سهمیه رزمندگان اقدام نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام توسط سپاه پاسداران ( سازمان بسیج مستضعفین ) یا وزارت جهاد دانشگاهی مورد تایید نهایی قرار گیرد.
  تذکر مهم : داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان ارگان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی لازم است پس از تکمیل فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان نسبت به دریافت کد پیگیری 12 رقمی از واحد مربوط اقدام و آن را در زمان ثبت نام در محلی که در تقاضانامه اینترنتی در نظر گرفته شده درج نمایند.

  تبصره 1 : کد پیگیری 12 رقمی سپاه پاسداران و یا نیرو های مسلح برای هر پذیرش در هر سال متفاوت می باشد . لذا ضرورت دارد داوطلبان برای ثبت نام در هر پذیرش با مراجعه به واحد مربوط نسبت به دریافت کد پیگیری 12 رقمی مخصوص همان پذیرش اقدام کنند.

تبصره 2 :
 
مناطق عملیاتی بر اساس مصوبات شورای عالی دفاع تعیین می شود
.

تبصره 3 :مدت حضور یا خدمت در جبهه سربازان و پاسداران وظیفه و همچنین تعهدات و ماموریت های خدمتی پرسنل وزارتخانه ها ، سازمان ها و ارگان نظامی در جبهه و نیز طرح 6 ماهه دانشجویان دانشگاه ها و موسسات آموزش عالی ، حضور داوطلبانه تلقی نمی شوند.

تبصره 4 :داوطلبان متقاضی استفاده از سهمیه رزمندگان ( سازمان بسیج مستضعفین ) در صورت عدم تایید سهمیه به واحد های تابعه شهرستان های محل تشکیل پرونده مراجعه نمایند.

تبصره 5 :فرزندان و همسران رزمندگانی که منحصرا مدت حضور در جبهه دارند ، مشمول استفاده از این سهمیه نخواهند بود.

تبصره 6 : نیروهای فعال بسیجی و بسیجیان عادی پایگاه های مقاومت بسیج مشمول استفاده از سهمیه رزمندگان نمی شوند.

ب) جانبازان 25% و بالاتر ، فرزند و همسر جانبازان 50% و بالاتر ، آزادگان و فرزندان و همسران آنان و همچنین فرزندان و همسران شهدا ، مفقودین ، اسرا و خانواده محترم شهدا ( خواهر و برادر شهید ) برای استفاده از سهمیه رزمندگان لازم است نسبت به تکمیل بند مربوط تقاضا نامه اقدان نمایند و نیازی به مراجعه به سایت ایثار ندارند . 

ج) آن دسته از پرسنل کادر ثابت ، پیمانی و وظیفه نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران که از تاریخ 1359/06/31 تا تاریخ 1367/06/31حداقل6 ماه پیوسته و یا 9 ماه ناپیوسته علاوه بر میزان موظفی شرکت در عملیا به صورت داوطلبانه در خطوط مقدم حضور داشته اند ، با تایید بالاترین مقام هر یک از نیرو های مسلح ( ستاد ارتش جمهوری اسلامی ایران ، ستاد کل سپاه پاسداران انقلاب اسلامی ، نیروی انتظامی ، وزارت دفاع و پشتیبانب نیروهای مسلح و ستاد کل نیروهای مسلح ) می توانند از مزایای این قانون استفاده نماید.
این قبیل افراد می توانند ابتدا به واحد های تابعه مراجعه و فرم مخصوص استفاده از سهمیه رزمندگان در پذیرش مربوط را تکمیل نمایند تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام توسط ستاد کل نیروهای مسلح جمهوری اسلامی ایران مورد تایید نهایی قرار گیرد. این قبیل داوطلبان لازم است ضمن علامت گذاری در بند مربوط تقاضانامه ثبت نام نسبت به درج کد 12 رقمی پیگیری در محل مربوط اقدام نمایند.


واحد13تذکرات مهم :

جانبازان با درصد جانبازی حداقل 25 % و آزادگان در صورت داشتن مدت حضور در جبهه ، به ارگان ذیربط ( سپاه پاسداران انقلاب اسلامی یا وزارت جهاد دانشگاهی ) مراجعه و با ارایه کارت جانبازی و یا آزادگی ، فرم مخصوص استفاده از مدت حضور در جبهه را تکمیل نمایند ، تا آمار و اطلاعات آنان بعد از زمان ثبت نام ، توسط سپاه پاسداران ( سازمان بسیج مستضعفین ) و یا وزارت جهاد کشاورزی مورد تایید نهایی قرار گیرد و در گزینش نهایی به مدت جبهه معادل شده با درصد جانبازی و مدت اسارت اضافه گردد . ضمنا این قبیل داوطلبان نیازی به دریافت کد 12 رقمی پیگیری از سپاه پاسداران ندارند.

داوطلبان واجد شرایط که با استفاده از سهمیه رزمندگان در پذیرش های دانشگاه جامع علمی – کاربردی سنوات گذشته شرکت کرده اند لازم است برای استفاده از سهمیه رزمندگان در این پذیرش طبق توضیحات فوق عمل نمایندضمنا کلیه داوطلبان شاهد و ایثارگر در این پذیرش در سهمیه رزمندگان گزینش می گردند
نويسنده : سمانه طاحونه

این کاربر 100 مطلب منتشر شده دارد.