چهارشنبه, 30 بهمن 1398

 آغاز ثبت نام مقطع کارشناسی حرفه ای(ناپیوسته) بهمن ماه 93

واحد13

سازمان سنجش آموزش کشور بدین وسیله به اطلاع کلیه متقاضیان ثبت نام شرکت در دوره های حضوری نظام آموزش مهارتی دانشگاه جامع علمی – کاربردی بهمن ماه 93 (بدون آزمون) می رساند که ثبت نام از روز سه شنبه 93/10/9 لغایت دوشنبه93/10/15 به انجام خواهد پذیرفت و داوطلبان به 2 طریق زیر می توانند کد رشته محلهای واحد 13 تهران را انتخاب و در برند اول دانشگاه جامع علمی کاربردی مشغول به تحصیل شوند.

واحد13روش اول: ثبت نام حضوری
با در دست داشتن مدارک زیر حضوراً به مرکز 13 تهران واقع در خیابان فاطمی، روبروی هتل بین المللی لاله، پلاک261، از ساعت 8 الی 16 مراجعه نمایند.
واحد13مدارک مورد نیاز:
1- کپی شناسنامه
2- کپی کارت ملی
3- کپی مدرک کاردانی ( درج دقیق معدل و تاریخ فارغ التحصیلی از اهمیت زیادی برخوردار است و اشتباه حتی به صدم هم باعث حذف دانشجو می شود).

تبصره 1) داشتن مدرک کاردانی دانشگاه ها و موسسه های آموزش عالی مورد تایید شورای عالی انقلاب فرهنگی یا وزارت علوم، تحقیقات و فناوری و یا وزارت بهداشت، درمان و پزشکی و یا داشتن مدرک کاردانی پیوسته آموزشکده های فنی و حرفه ای وزارت آموزش و پرورش.

تبصره 2) فرم تاییدیه معدل برای دانش آموختگانی که تا کنون گواهینامه پایان تحصیلات برای آنان صادر نشده است و یا دانشجویان ترم آخر دوره کاردانی که حداکثر تا تاریخ 93/11/30 دانش آموخته خواهند شد (فرم تائیدمعدل ازانتهای اطلاعیه دانلود کنید).

واحد13  تذکر 1) داوطلبانی که بعد از تاریخ 86/06/31 در مقطع کاردانی دانش آموخته شده باشند، صرفا با معدل کل 12 به بالا مجاز به شرکت در پذیرش مقطع بالاتر می باشند.

واحد13  تذکر 2) دارندگان مدرک کاردانی بین مقطعی در صورتی که میانگین نمرات واحدهای گذرانده آنان ( حداقل 70 واحد ) 12 و بالاتر باشد منعی برای ادامه تحصیل در دوره کارشناسی ناپیوسته ندارند.

واحد13  تذکر 3) برای دانشجویان سال آخر دوره کاردانی که حداکثر تا تاریخ 93/06/31 دانش آموخته خواهند شد، میانگین نمرات واحدهای درسی گذرانده شده تا زمان ثبت نام اینترنتی در سایت سازمان سنجش آموزش کشور مورد نظر است. این داوطلبان می بایست فرم شماره تائیدیه معدل را دانلود کنند و در صورت قبولی به مرکز آموزشی 13 تهران ارایه نمایند .

واحد13جدول شماره (1) :
کدرشته محلهای انتخابی:

گروه آموزشی

کد زیر گروه آموزشی

کدرشته

عنوان رشته

جنسیت

کد اشتغال

فرهنگ و هنر

901

6018

کارشناسی حرفه ای روابط عمومی -الکترونیک

زن- مرد

199

فرهنگ و هنر

901

6041

کارشناسی حرفه ای روابط عمومی- رسانه

زن- مرد

199

فرهنگ و هنر

901

6717

کارشناسی حرفه ای مترجمی- خبر انگلیسی

زن- مرد

199

فرهنگ و هنر

901

6726

کارشناسی حرفه ای مترجمی همزمان انگلیسی

زن- مرد

199

فرهنگ وهنر

901

6233

کارشناسی حرفه ای مدیریت تبلیغات تجاری

زن- مرد

199


واحد13جدول شماره ( 2 ) : نام و کد استان، نام و کد شهرستانهای محل اقامت:

16 کد استان تهران
اسلامشهر( 1602 )، پاکدشت( 1604 )، تهران( 1607 )، دماوند( 1609 )، رباط کریم( 1612 )، رودهن( 1608 )، ري( 1615 )، شمیرانات( 1620 )، شهریار( 1624 )، فیروزکوه( 1627 )،
قدس( 1623 )، ملارد ( 1625 )، ورامین( 1636 ) 
نام و کد شهرستان


واحد13روش دوم: ثبت نام اینترنتی

1- دانلود دفترچه سازمان سنجش
2- پرینت و پر نمودن فرم نحوه تکمیل تقاضانامه ثبت نام در انتهای دفترچه
3- خرید کارت ثبت نام
4- انتخاب کد شته محل های واحد 13 تهران از جدول زیر:
5- ثبت نام و دریافت کد رهگیری

واحد13  تذکر مهم: 
کد رشته فارغ التحصیلی خود را در مقطع کاردانی از جدول شماره2 دفترچه استخراج نمایند و در محل مربوطه درج نمایند و در صورت عدم وجود نام رشته مقطع کاردانی از کد 9999 استفاده نمایند.
واحد13  تذکر مهم: مسئولیت هر گونه مغایرت در معدل کل کاردانی از سوی داوطلب از جمله ورود اشتباه یا عدم آگاهی داوطلب از معدل مندرج در گواهینامه موقت کاردانی متوجه شخص داوطلب بوده و در صورت پذیرفته شدن قبولی آنان «کان لم یکن» خواهد شد.

 کد اشتغال واحد 13 تهران  199

فلشدانلود فرم پیش نویس ثبت نام
فلش دانلود نحوه تکمیل فرم پیش نویس ثبت نام
فلشدانلود فرم تأیید معدل ( برای دانش آموختگانی که تاکنون گواهی موقت خود را دریافت ننموده و یا دانشجویان ترم آخر که تا تاریخ 93/11/30 فارغ التحصیل می شوند )
فلشدانلود دفترچه پذیرش کارشناسی ناپیوسته حرفه ای بهمن 93
فلشخرید کارت رمز
فلشثبت نام

واحد13مقررات وظیفه عمومی برای آقایان:

بر اساس اعلام سازمان وظیفه عمومی نیروی انتظامی جمهوری اسلامی ایران، داوطلبان مرد لازم است جهت شرکت در پذیرش این دوره ها یکی از شرایط زیر را داشته باشند و وضعیت نظام وظیفه خود را مطابق موارد زیر به طور مشخص در تقاضانامه ثبت نام درج نمایند:
واحد13داشتن کارت پایان خدمت.
واحد13 داشتن کارت معافیت دایم (کفالت، پزشکی، ایثارگران و موارد خاص).
واحد13 متولدین نیمه اول 1343 و قبل از آن، به شرط این که تغییر سن نداده باشند.
واحد13کارکنان پایور شاغل در نیروهای مسلح با ارایه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.
واحد13 متولدین سال 1354 و قبل از آن، این قبیل مشمولان باید پس از اعلام قبولی و در زمان ثبت نام کارت معافیت دایم (معافیت سنی عنایت مقام معظم رهبری) را ارایه نمایند.
واحد13  مشمولان دارای برگ آماده به خدمت بدون غیبت که زمان پذیرش و ثبت نام آنان در دانشگاه قبل از تاریخ اعزام به خدمت (مندرج در برگ اعزام) باشد.
تبصره: افرادی که تاریخ اعزام به خدمت آنان قبل از اعلام قبولی دانشگاه می باشد لازم است در تاریخ مقرر ( مندرج در برگ اعزام ) به خدمت اعزام شوند. بدیهی است در صورت قبولی در دانشگاه و داشتن سایر شرایط و ضوابط، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد. در غیر این صورت غایب محسوب شده و مجاز به ادامه تحصیل نخواهند بود.
واحد13 دانشجویان سال آخر مقطع کاردانی که تا تاریخ1393/11/30 در سنوات مجاز تحصیلی دانش آموخته می شوند.
واحد13 دانش آموختگان مقطع کاردانی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی، دانش آموخته شده و از تاریخ فراغت از تحصیل تا زمان پذیرش در مقطع کارشناسی بیش از یک سال سپری نشده باشد.
- داوطلبانی که مدت تحصیل آنان در مقطع کاردانی بیش از سقف مجاز سنوات تحصیلی به طول انجامیده، مجاز به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر نیستند.
واحد13 کارکنان متعهد خدمت در سازمان ها و یا وزارت خانه ها با ارایه گواهی اشتغال به خدمت و موافقت بالاترین مقام اجرایی سازمان مربوط برای ادامه تحصیل.
واحد13 طلاب علوم دینی دارنده مدرک کاردانی یا معادل آن که دارای معافیت تحصیلی حوزوی می باشند.
تذکر: در صورتی که مرکز مدیریت حوزه های علمیه یا مرکز مدیریت حوزه علمیه خراسان و اصفهان تایید نمایند که طلبه قادر است ضمن اشتغال به تحصیل در حوزه به موازات آن در دانشگاه نیز تحصیل کند، با همان معافیت تحصیلی حوزه، اشتغال به تحصیل وی در دانشگاه بلامانع است. این گونه دانشجویان برای ثبت نام در هر ترم تحصیلی باید موافقت نامه حوزه علمیه مربوط را ارایه نمایند. بدیهی است هر موقع حوزه علمیه معافیت تحصیلی طلبه ای را خاتمه یافته اعلام کند، ادامه تحصیل وی در دانشگاه منوط به اجازه سازمان وظیفه عمومی و صدور معافیت تحصیلی دانشگاهی خواهد بود.
واحد13 مشمولان دارای برگه معافیت موقت بدون غیبت ( پزشکی، کفالت و یا ... ) در مدت اعتبار آن.
واحد13 کارکنان وظیفه ( سربازان حین خدمت) دارای مدرک کاردانی و فاقد غیبت اولیه.
این دسته از کارکنان پس از اعلام قبولی از سوی دانشگاه، با ارایه گواهی اشتغال به خدمت از یگان مربوط و صدور مجوز تحصیل از سوی وظیفه عمومی به شرط این که دانشجوی اخراجی نبوده باشند برای ادامه تحصیل، از خدمت ترخیص خواهند شد.

تبصره1: کارکنان وظیفه ای که خدمت آنان تا تاریخ 93/06/31 به پایان می رسد مجاز به شرکت در این پذیرش می باشند. لیکن باید پس از قبولی و موقع ثبت نام در دانشگاه، گواهی یا کارت پایان خدمت ارایه نمایند.
تبصره2: کارکنان وظیفه ای که خدمت آنان تا تاریخ 93/11/30 به پایان می رسد در صورتی که برای نیم سال اول تحصیلی پذیرفته شوند، از سوی سازمان وظیفه عمومی برای ادامه تحصیل از خدمت ترخیص می شوند و چنانچه برای نیم سال دوم پذیرفته شوند باید موقع ثبت نام در دانشگاه، گواهی یا کارت پایان خدمت ارایه نمایند.

واحد13 دانشجویان انصرافی سایر دانشگاه ها در صورتی که در سقف مجاز سنوات تحصیلی انصراف داده و همچنین از تاریخ انصراف آنان در دانشگاه و رشته قبلی تا زمان پذیرش در دانشگاه و رشته جدید بیش از یک سال سپری نشده باشد. مضافا مشروط به این که قبلا (از تاریخ 90/08/22 به بعد) از امتیاز یک بار انصراف استفاده نکرده باشند.


فلشتذکرات مهم:
فلش مشمولان غایب مجاز به ادامه تحصیل نمی باشند و در صورت پذیرش در دانشگاه، معافیت تحصیلی برای آنان صادر نگردیده و دانشگاه ها مجاز به ثبت نام از آنان نمی باشند.
فلشدانشجویان اخراجی دانشگاه ها تا پایان خدمت دوره ضرورت و یا اخذ معافیت دایم، شرایط استفاده از معافیت تحصیلی را نخواهند داشت.
فلشدانشجویان شاغل به تحصیل در دوره کارشناسی و دانش آموختگان این دوره مجاز به شرکت مجدد در این پذیرش نمی باشند.
فلش کارکنان وظیفه مجاز به تحصیل همزمان با انجام خدمت نمی باشند، این دسته از کارکنان در صورت قبولی در دانشگاه در صورت نداشتن غیبت اولیه و داشتن سایر شرایط، جهت ادامه تحصیل از خدمت ترخیص خواهند شد.
فلش مدت تحصیل در مقطع کارشناسی ناپیوسته حداکثر سه سال می باشد و دانشجویانی که در مدت مذکور دانش آموخته نشوند مجاز به ادامه تحصیل در مقطع بالاتر نخواهند بود.

نويسنده : سمانه طاحونه

این کاربر 100 مطلب منتشر شده دارد.