یکشنبه, 27 مرداد 1398

 موضوع: بزرگترین اتوبوس برقی جهان ساخته شد

بزرگترین اتوبوس برقی جهان ساخته شد 4 سال 9 ماه ago #102908

حمل 120 مسافر با باتری؛
بزرگترین اتوبوس برقی جهان ساخته شد :woohoo: :woohoo: :woohoo: :woohoo:
از بزرگترین سیستم حرکتی برقی جهان که تنها با استفاده از باتری حرکت می کند رونمایی شد. این اتوبوس با ظرفیت حمل 120 مسافر در هر بار شارژ تا 288 کیلومتر مسافت را طی می کند.

به گزارش خبرگزاری مهر، این اتوبوس برقی که تحت عنوان Lancaster eBus شناخته می شود در نمایشگاه اخیر سازمان حمل و نقل عمومی آمریکا رونمایی و با استقبال کارشناسان صنعت خودروهای عمومی مواجه شد. از همان زمان بود که به این محصول جدید عنوان بزرگترین سیستم حرکتی برقی جهان – که صرفا با استفاده از باتری حرکت می کند – داده شد.

این سیستم حرکتی طولانی نخستین اتوبوس چندواگنه آمریکاست که در کالیفرنیا طراحی و در مدت بیش از دو سال ساخته شده است.

این اتوبوس که کمی بیش از 18 متر طول دارد در ظاهر تفاوت چندانی با سایر اتوبوسهای چند واگنه ندارد اما از حیث فناوری های به کار رفته در ساختارش یک سر و گردن از تمامی اتوبوس های حمل و نقل عمومی جهان بالاتر است.

در چرخهای این اتوبوس موتورهای مخصوصی تعبیه شده که می توانند تا شیب 21 درصد را اداره و تنظیم کنند. این قابلیت خاص در مواقعی که اتوبوس در سطوح شیب دار حرکت می کند به پایداری حرکتی آن کمک زیادی می کند.

نکته جالب توجه دیگر درخصوص این محصول جدید این است که بر اساس فلسفه کلی شرکت سازنده، اتوبوس بر اساس ساختار باتری طراحی و ساخته شده و نه اینکه باتری های آن بر اساس ساختار اتوبوس ساخته شوند. این نگرش موجب شده تا اتوبوس برقی این شرکت با بهره روی بیشتری به حرکت خود ادامه دهد.

باتری های این اتوبوس به گونه ای تولید شده اند که تا 10 هزار بار قابلیت شارژ شدن را دارند. همچنین طول عمر آنها نزدیک به 25 سال خواهد بود.
پيوست:
مدير دسترسي عمومي براي نوشتن را غيرفعال كرده.
كاربر(ان) زير تشكر كردند: سليمان شادلو*