شنبه, 24 مهر 1400

 

 • بنر آغاز سال تحصیلی
 • kardani copy copy copy
 • karshenasi1400
 • 332 copy
 • sabtenam-new copy
 • pajo1 copy
 • head sait 1 copy
 • head sait 2 copy
 • head sait 3 copy

daneshjo jadid
 راهنمای دانشجویان و اخبار دانشجویان ورودی جدید  
دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد13
pajoh2 copy
کارکاه ها و نشست های تخصصی  مجازی    
دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد13
paziresh1111111
پذیرش دانشجو بدون کنکور ، ثبت نام از طریق سایت    
دانشگاه جامع علمی کاربردی واحد13
anjoman1
سامانه آموزش مجازی   
برای ورود به سامانه کلیک نمایید
anjoman1
ارسال سوال و درخواست
از طریق تیکتینگ
  
(پاسخگویی آنلاین)

10 copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy copy
ثبت نام ، انتخاب واحد ، پرداخت شهریه 

12 copy copy copy copy copy copy copy 1 copy
زمان ثبت نام،انتخاب واحد ،
حذف و اضافه و برنامه هفتگی 

anjoman1
 انجمن های علمی دانشجویی
و سامانه آموزش مجازی 

karvarzi copy
اخبار کارورزی 
فرهنگ و هنر مرکز 13 


نخستين جلسه كميته اجرايي ستاد برگزاري هفته سلامت

 

gpj 11

نخستين نشست كميته اجرايي ستاد برگزاري هفته سلامت در دانشگاه علوم پزشكي تهران برگزار شد. اين كميته روز چهارشنبه 9 اسفند 91 با حضور دكتر گتميري، مدير روابط عمومي دانشگاه علوم پزشكي تهران و عوامل دست‌اندركار در امور خبر، عكس،IT، اداري مالي، رسانه و دفتر روابط عمومي در دفتر مديريت برگزار شد.
در اين نشست دكتر گتميري، با اشاره به شعار روز جهاني بهداشت 18 فروردين 92 مصادف با 6 آوريل 2013  گفت: روز جهاني سلامت امسال با شعار « فشار خون را جدي بگيريم» برگزار خواهد شد.
وي با اشاره به نامگذاري ايام اين هفته گفت: روز يكشنبه 18 فروردين 91 كه روز اول هفته سلامت است با شعار آموزش و پيشگيري، زيربناي سلامت جامعه و روز دوم با شعار بيماري كمتر با تغذيه سالم و امنيت غذايي، روز سوم با شعار پزشك خانواده، دسترسي آسان به خدمات سلامت، روز چهارم با شعار تامين سلامت، نيازمند همكاري بين بخشي و همبستگي اجتماعي، روز پنجم با شعار دخانيات تهديدي براي سلامت جامعه، رو ششم با شعار جامعه سالم با ورزش، نشاط و رفتارهاي سالم و روز هفتم با شعار فشارخون، بيماريابي و استمرار درمان است.
مدير روابط عمومي دانشگاه با بيان اينكه فشار خون يك بيماري بسيار رايج است افزود: متاسفانه شيوع اين بيماري رو به افزايش است و شرايط جوامع جديد كه مردم به لحاظ فعاليت فيزيكي رو به كاهش فعاليت هستند و از نظر نحوه استفاده مواد غذايي به سمت غذاهاي فست فود و فرآوري شده و غذاهايي كه نمك قابل توجهي در فرآوري آن مصرف مي شود روي آورده‌اند اين مساله بسيار حايز اهميت است و از همين جهت براي كشور ما هم اين مسئله و شعار روز جهاني سلامت يعني شعار « فشار خون را جدي بگيريم» يك فرصت محسوب مي شود.
وي افزود: در جوامع غربي - كه متاسفانه عادات غذايي جامعه ما هم به آنها نزديك مي شود - حدود 85 درصد نمك مصرفي در غذاها خارج از اراده خانواده ها و بانوي خانه كه وظيفه تهيه غذا را بر عهده دارد مصرف مي شود يعني از پيش در تركيبات غذايي نمك را اضافه كرده‌اند. ما پيش از اين به مردم سفارش مي كرديم كه نمك را از سفره حذف كنند زيرا معتقد بوديم كه بخش قابل ملاحظه اي از مصرف نمك را با اين دستور مي توانيم پايين بياوريم يا اگر مي خواستيم رژيم جدي‌تر بدهيم به خانم خانواده سفارش مي‌كرديم كه نمك را در آشپزخانه كمتر استفاده كند ولي الان حتي اگر اين دو دستور هم رعايت شود ما حداكثر 20 تا 30 درصد مي توانيم مصرف نمك را كاهش دهيم به اين علت كه نمك بسياري از غذاهاي فرآوري شده از قبل افزوده شده است.
دكتر گتميري با بيان اينكه كارخانجات مواد غذايي براي اينكه غذا را خوشمزه و فسادپذيري آن را كمتر و در مراحل حمل و نقل از خطر فسادپذيري دور كنند نمك خيلي زياد مصرف مي‌كنند اضافه كرد: مساله چاقي، شيوع ديابت، استرس ها و آلودگي هوا همه دست به دست هم مي‌دهد تا افراد از سنين خيلي پايين در مواجهه با ريسك فاكتورهاي فشار خون و ديگر بيماري هاي غيرواگير قرار گيرند.
وي در ادامه افزود: در زندگي توام با فرهنگ آپارتمان‌نشيني و خانه‌ها و مدرسه‌هاي كوچك كه معمولا زميني براي بازي ندارند و گاهي جايي دور از مدرسه را اجاره مي‌كنند؛ هفته اي يك روز ورزش كردن شايد آن هم به طور نامنظم جامعه را به سمت افزايش ريسك فاكتورهاي فشار خون پيش مي‌برد و همين مسئله باعث شده كه فشار خون به يك بيماري شايع تبديل شده و به همين جهت انتخاب اين شعار توسط سازمان جهاني بهداشت براي روز و هفته سلامت انتخاب مناسبي است و معمولا سازمان بهداشت جهاني با اين انتخاب  كشورها را در مسير توجه به مهمترين مسايل بهداشتي قرار مي دهد.
دكتر گتميري با اشاره به اينكه ما در ايران سال هاست كه به صورت هفته اين مناسبت را  برگزار مي كنيم افزود: ممكن است متناسب با شرايط اقليمي و فرهنگي خودمان آن شعار تكميل و يا اجزايي به آن شعار اضافه شود. ما هم در دانشگاه علوم پزشكي تهران به تبع سياست هاي كلي نظام و وزارت بهداشت درمان و آموزش پزشكي هر سال هفته سلامت را باشكوه هرچه تمام‌تر برگزار كرده ايم و براي ما خيلي مهم است كه تا حد زيادي بتوانيم واحدهاي مختلف را از هم اكنون آماده ي اجراي باشكوه اين هفته كنيم.
وي تنها چالش در برگزاري هفته سلامت را قرار گرفتن در فاصله كم با تعطيلات نوروز عنوان كرد و گفت: بحمدالله با آگاهي هايي كه وزارت بهداشت مي دهد و رسانه ها هم همكاري مي كنند از ايام قبل از تعطيلات نوروز و اين آگاهي و توجه به جامعه و دست اندركاران داده مي شود. برگزاري اين جلسه نيز در فاصله بيش از يك ماه مانده به آغاز هفته سلامت براي اين است كه آمادگي لازم ايجادشود و با خيال آسوده به استقبال هفته سلامت برويم.
دكتر گتميري با تاكيد براينكه موضوع فشار خون كاملا جدي است و فقط مربوط به سنين بالا نيست افزود: همه حتي بچه ها نيز در معرض اين خطر هستند و ثابت شده است كه ذائقه كودكان مي‌تواند به مقادير بالا و پايين نمك عادت كند و اگر خانواده اي فكر كند كه كودكان فشار خون ندارند و لابد مشكلي در مصرف نمك ندارد حتما بايد بداند كه اولا بچه ها هم ممكن است در سنين پايين دچار فشار خون شوند ثانيا حتي اگر فشار خون هم نگيرند ثابت شده اگر به مصرف بي رويه نمك عادت كنند در آينده خيلي زودتر به فشار خون مبتلا مي شوند.
وي با اشاره به اينكه مساله افزايش وزن، عادات بد غذايي و ايجاد چاقي در سن پايين حتما در سن بالا فرد را در معرض فشار خون و خطر بيماري هاي قلبي و ديابت قرار مي دهد گفت: تقريبا هيچ نسل و گروه سني مصون از اين خطر نيست.
دكتر گتميري پيشگيري مهم را دانست و گفت: هزينه هاي درمان، از كار افتادگي افراد و آسيب به خانواده‌ها در بيماري فشار خون بالا زياد است و بيمه ها هم معمولا هزينه‌هاي سنگين  و گزافي را بابت اين بيماري متحمل مي شوند. بنابراين بايد از اين فرصت حداكثر استفاده را ببريم و اين شعار نه تنها در هفته سلامت بلكه قويا مي تواند در طول سال مورد استفاده قرار گيرد. ما بايد تلاش كنيم مساله پيشگيري فشار خون را در گفتمان عمومي خود در طول سال و حتي در همه سال ها بگنجانيم زيرا هرچه آگاهي نسبت به فشار خون افزايش پيدا كند جامعه از عوارض فشار خون، چه عوارض سلامتي و چه عوارض اقتصادي مصون خواهد بود.
وي اطلاع رساني از طريق رسانه‌ها را يادآور شد و گفت: ما بايد از طريق رسانه ها با مردم ارتباط بگيريم. مردم مخاطب نهايي ما محسوب مي شوند اما بايد با دست اندركاران امر درمان و پيشگيري فشار خون و با واحدهايي كه با خانواده‌ها مرتبط هستند و حوزه‌هايي كه نظارت بر مواد غذايي و دارو را برعهده دارند و كارخانجات توليد موادغذايي، اغذيه فروشي ها و رستوران ها كه با غذاي مردم سرو كاردارند ارتباط بگيريم و در همه اموري كه ممكن است يك فاكتور خطر محسوب شود نظير نحوه مصرف نوشيدني ها و به خصوص نوشابه هاي گازدار كه مقادير زيادي قند دارد آموزشهاي لازم را ارايه دهيم.
وي در ادامه گفت: مصرف لبنيات هم كه يك شاخص مثبت براي جوامع است وقتي تبديل به دوغي مي شود كه مقادير بالاتري از استاندارد نمك دارد تمام يا بخش عمده‌اي از خواص آن لبنيات كه كلسيم است با نمك زياد از دست مي رود ولذا به نظر مي رسد ارايه آموزش هاي دقيق خيلي ضروري است.
دكتر گتميري همچنين بر تمركز بر روي عناوين ديگر هفته سلامت تاكيد كرد و گفت: روزهاي ديگر و شعارهاي ديگر اين هفته نيز بايد مورد توجه قرار گيرد و بايد توليد پيام ها و شعارهايي كه مي تواند توجه ما، آحاد مسئولان و جامعه را به اين موضوعات جلب كند مورد استفاده قرار گيرد.
دبير ستاد برگزاري هفته سلامت دانشگاه همچنين با تاكيد بر مساله ارتباط منسجم با رسانه ها افزود: رسانه‌ها ابزار گفت و گوي ما با مردم، مسئولان و تبيين مشكلات و محدوديت‌ها در منابع و بطور كلي سامانه ارتباطي ما محسوب مي شوند كه لازم است با صداو سيما، وب سايت ها، روزنامه و با خبرنگاران ارتباط منسجم و فعالي داشته باشيم.
وي تدارك جدول زماني فراهم آوري مقدمات و برگزاري هفته سلامت را الزامي دانست و بر برگزاري جلسات منظم و مشاركت ديگر واحدهاي دانشگاه در اين موضوع تاكيد كرد.

نويسنده :

این کاربر مطلب منتشر شده دارد.

به منظور درج نظر برای این مطلب، با نام کاربری و رمز عبور خود، وارد سایت شوید.

 1. آموزش
 2. فرهنگی و پژوهشی
 3. اخبار کلاسها
 4. کانون های مشاوره
 5. سرفصل دروس
 6. مدیران گروه
 7. ثبت نام و ورود
 8. انجمن ها
 9. دسترسی سریع
 10. آموزش های کوتاه مدت (تک درس - تک پودمان)
 11. ارسال درخواست پشتیبانی (تیکت)
در 1400/07/22
رشته-معماری
اطلاعیه مهم دانشجویان رشته معماریبا عرض سلام و وقت بخیر دانشجویان محترم رشته معماری که درس کارورزی اخذ نموده اند لطفاً روز شنبه طبق ساعات مشخص به صورت حضوری به دانشگاه مراجعه فرمایید.کارورزی 1 روز...
در 1400/04/02
دستورالعمل-آزمون-متمرکز
توجه توجه اطلاعیه مهم و فوری ! دانشجویان محترم مراحل شرکت در آزمون متمرکز نیمسال 992 طبق بخشنامه دانشگاه علمی کاربردی به پیوست ارسال شده ، لطفاً به دقت بررسی...
در 1399/06/29
برنامه-هفتگی-کاردانی
                          &...
در 1398/10/17
مراسم-گرامیداشت-فخر-ایران-سردار-شهید-قاسم-سلیمانی-در-مرکز-فرهنگ-و-هنر-واحد-13-تهران
مراسم گرامیداشت فخر ایران سردار شهید قاسم سلیمانی در مرکز فرهنگ و هنر واحد 13 تهران برگزار گردید دانشجویان ، اساتید و کارکنان مرکز فرهنگ و هنر واحد 13 با برگزاری...
در 1398/10/03
گزارش-بازدید-بازرسان-وزارت-علوم-،-تحقیقات-و-فناوری-از-مرکز-آموزش-عالی-فرهنگ-و-هنر-واحد-13
به گزارش روابط عمومی موسسه آموزش عالی فرهنگ و هنر مرکز 13 تهران ، بازرسان محترم وزارت علوم و تحقیقات و فنآوری در روز پنجشنبه مورخ 1398/9/21 از این موسسه بازدید...
در 1398/09/09
گزارش-کاربینی-دانشجویان-ترم-یک-کارشناسی-کاردانی-رشته-کسب-و-کار-وتبلیغات-تجاری-از-نمایشگاه-بین-المللی-بسته-بندی
به گرارش روابط عمومی واحد فرهنگ و هنر مرکز 13 در روز جمعه 98/9/8 کاربینی  دانشجویان ترم یک کارشناسی و کاردانی رشته کسب و کار وتبلیغات تجاری  در...
در 1398/09/06
حضور-دانشجویان،-کارکنان-،-اساتید-و-مسولین-واحد-13-در-راهپیمایی-دفاع-از-اقتدار-و-امنیت-کشور-در-روز-4-آذر-ماه-98
به گزارش روابط عمومی واحد13 دانشگاه جامع علمی کاربردی مرکز فرهنگ و هنر ، جمعی از دانشجویان ، کارکنان، استادان و مسولین آن واحد، همگام و همراه با مردم ولایت مدار و...
در 10/12/1399
آن دسته از دانشجویانی که تاکنون موفق به عضویت در کلاسها نشده اند، می بایس از طریق دریافت کد عضویت از نماینده کلاس خود و ثبت کد در قسمت عضویت در کلاس(سمالایو) و سپس با کلیک بر روی عضویت در کلاس مورد نظر عضو...
در 10/12/1399
دانشجویانی که انتخاب واحد آنها در مورد درس یا مدرس تغییر کرده است، برای شرکت در کلاسها از طریق  سامانه سمالایو ، ابتدا میبایست کلاس اول خود را که حذف نموده اند، از قسمت مدیریت کلاسها غیرفعال نموده و سپس با عضویت در کلاس جدید ، در کلاسها شرکت...
در 22/07/1398
* کلیه کلاسهای استاد اتحاد فرد روز دوشنبه 98/7/21 برگزار نخواهد شد. *کلیه کلاسهای استاد اختری روزهای سه شنبه و جمعه برگزار نخواهد شد *کلیه کلاسهای استاد محمد ارحمی روز پنجشنبه 98/7/25 برگزار نخواهد شد *کلیه کلاسه های استاد کاکاوند روز پنجشنبه 98/7/25 برگزار نخواهد شد *کلیه کلاسهای استاد فروغیان یکشنبه 98/7/28 برگزار نخواهد...
در 31/05/1398
جبرانی درس زبان عمومی با استاد هشترودی در روز پنجشنبه  98/06/01 از ساعت 15الی18 در ساختمان زرتشت برگزار می گردد.
در 31/05/1398
کلاس کارورزی گروه گرافیک با استاد شهیدی روز پنجشنبه 1شهریور ماه کنسل می باشد .جلسه جبرانی متعاقبا اعلام می گردد.
moshaver karafari

ravan shenakhti

moshaver mazhabi
به زودی ...


موضوع هاي بيشتر »

 فیلم-آموزشی-انتخاب-واحد       
  


در 1399/02/20
برگزاری-کارگاه-آموزشی-بورس-و-سرمایگذاری
قابل توجه دانشجویان ، اساتید و علاقمندان به شرکت گارگاه آموزشی بورس و سرمایه گذاریبه اطلاع کلیه علاقمندان میرساند واحد فرهنگ و هنر مرکز 13 تهران در راستای آموزش های کوتاه مدت خود اقدام...