دوشنبه, 20 مرداد 1399

 

*** پذیرش دانشجو   بدون کنکور  در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی***309217399180926018 copy mohem copyهمین حالا با مشاورین ما تماس بگیردید، تلفن:  86037553-88930537- 09124370659309217399180926018 copy***mohem copyثبت نام ( امکان سنجی ) آغاز شد309217399180926018 copy*** پذیرش دانشجو   بدون کنکور  در مقاطع تحصیلی کاردانی و کارشناسی***309217399180926018 copy mohem copyهمین حالا با مشاورین ما تماس بگیردید، تلفن:  86037553-88930537- 09124370659309217399180926018 copy***mohem copyثبت نام ( امکان سنجی ) آغاز شد309217399180926018 copy
هماورد مهارتی

کاربینی سرکار خانم سهیلا رجبعلی

باسمه تعالی
واحد 13 تهران

الف)مشخصات کاربین:

نام :                     سهیلا                         نام خانوادگی:               رجبعلی                    

شماره دانشجویی:      94138049600176        مقطع تحصیلی:       لیسانیس                 رشته تحصیلی: حسابداری

..............................................................................


ب)مشاغل قابل احراز:

·         مشاغل مرتبط و همگون با رشته تحصیلی خود را نام ببرید؟
حسابداری خود به  رشته های مجزا و تخصصی تقسیم بندی میشود .

رشته ها عبارتند از: حسابداری دولتی ، صنعتی ( قیمت تمام شده ) ، مالیاتی ، بودجه ها ، سیستم ها ، موسسات غیرانتفاعی و اجتماعی و حسابرسی میباشد . لذا مشاغل مرتبط در هر یک از زیر شاخه های حسابداری همگون با رشته تحصیلی فوق میباشد.

همچنین مشاغلی در امور مالی و درآمد ، امور مالیاتی ، کارپردازی ، حسابداری مالی ، صنعتی و دولتی ، مسول رسیدگی و صدور اسناد متصدی اعتبارات ، تحویلدار بانک حسابدار ، جمعدار اموال و موارد مشابه به دیگر را نیز می توان نام برد .

·         رشته تحصیلی شما در محیط کار چه نقشی را ایفا میکند؟

اداره کل امور مالی یکی از ادارات شرکتها می باشند که وظاییف متعدد و متنوعی بر عهده دارد .و رشته تحصیلی اینجانب بصورت کاملا منطبق بر شرح وظایف این اداره کل بوده و جز رشته های تخصصی این مجموعه محسوب میگردد . با توجه به اینکه امور مالی و درآمد یکی از ارکان مهم شرکت است ، رشته اینجانب میتواند ضمن افزایش یافتن دانش تاثیر فراوانی در افزایش بهره وری و کارایی مضاعف داشته باشد .

·         چه توانمندیهای شخصیتی و جسمی برای احراز شغل مرتبط با رشته تحصیلی شما متصور است؟

انظباط کاری ، روحیه کاری ، دانش کاربردی و استفاده از علم و تکنولوژی در جذب  نیرو بسیار حائز اهمیت می باشد . به عقیده اینجانب تمام مشاغل مربوط به کم و بیش ، داشتن توانایی حرفه ای در زمینه مسائل مالی ، تنها یک بعد در زمینه موفقیت ، فرد حسابدار و کارفرما به خوبی این را میدانند و ترجیح می دهند که حسابداری را استخدام  کنند که علاوه بر داشتن توانایی عالی در زمینه مهارتهای حسابداری ، باید به جزئیات توجه کافی داشته باشد و توانایی حل مشکلات و تفکرات استراتژیک ، چگونگی جذب مشتری های شرکت ، مهارتهای مناسب شنیداری ، نظارت جذب و مستمر ، توانایی در کارگروهی ، توانایی نوشتن اطلاعات مالی پیچیده به صورت شفاف و قابل اطمینان را داشته باشد .

·         شغلهای مرتبط با رشته تحصیلی شما در خارج از کشور چه جایگاهی دارد؟

بر اساس تحقیقات اینجانب رشته حسابداری معمولا مورد نیاز شرکتهایی است که فعالیت تجاری انجام می دهند و تفاوتی ندارد که در ایران باشد یا در کشورهای دیگر . زیرا ثبت ، نظارت و بررسی حسابها و اسناد مربوط  یکی از الزامات ثبت در سوددهی شرکتها  می باشد . با عنایت به اینکه مشخص شدن بهای تمام شده کالا و خدمات  یکی از موارد مهم در هر فعالیت تجاری محسوب می گردد . و وجود این رشته با گرایش های مختلف ضروری است .

·         تاریخچه مشاغل مرتبط با رشته تحصیلی شما در ایران و جهان چگونه است؟

در قرون وسطی مرسوب بوده است که فرمانروا مالیاتها را جمع آوری میکردند  و آن را درجهت رفع نیازهای مالی مربوط به توسعه املاک به مصرف می رساندند . در آن زمانیکه از وظایف حسابداران تهیه صورتی از امول افراد بروی خزانه به تهیه گزارش . دارایی فرمانروا به منظوراخذ مالیات بوده ، از دیگر وظایف حسابداران در آن زمان تهیه سود و گزارش آن در پایان هر سهم بود و هدف از آن کار تجارت بین کشورها اشتغال باشد اشاره نمود . بعد از قرن 12 بدلیل رشد عملیات تجاری ، تحولاتی در سیستم حسابها بوجود آمد .

·         شرایط شغل های مرتبط با رشته تحصیلی خود را از لحاظ موارد زیر توضیح دهید:

1.سختی و پیچیدگی

2.قوانین و مقررات انجام کار

3.مباحث ایمنی و بهداشت

4.مباحث فرهنگی و اجتماعی (جاذبه و انگیزه های شغلی)

1-      کار امور مالی ، سختی و مشکلات خاص خود را دارد. از فعالیت گیری حسابهای مختلف تا پاسخگویی به مراکز نظارتی نظیر دیدن محاسبات کشور ظرافت خاصی را میطلبد . که گاها تا پاسی از شب همکاران این بخش مشغول انجام کار هستند.

2-      در ساختارهای دولتی قوانین خاصی حکم فرماست . که کارمندان مجاب به تبعید از آنها هستند .که هم پرسنل موظف هستند بر اساس شرح وظایف خود  امور مربوط به خود را انجام دهند که از حضور یه موقع گرفته تا ارائه گزارشات مختلف بر اساس سلسله مراتب برای مدیرهای زیر رابط می باشد .

3-      در شرکتها بهتر است بدلیل وجود آلودگی های صوتی موجود در خیابانها از شیشه های دو جداره استفاده کرد و بهداشت پرسنل نیز در حد بضاعت شرکت رعایت شود .

4-      با عنایت به تنوع جغرافیایی های شرکتها لزوم بازنگری اسناد ، بررسی حسابها جزء الزامات این بخش بوده ، لذا به عقیده اینجانب این امر به لحاظ آشنایی با فرهنگ مردم این مرزو بوم می تواند بسیار مهم باشد .

·         شغلهای مرتبط با رشته تحصیلی شما در خارج از کشور چه جایگاهی دارد؟

مالیات اداره کنندگان و سایرین حسابداری خدمتی است که با فراهم نمودن اطلاعات مالی مورد نیاز مدیران و پرداخت کنندگان با توجه به اینکه نقش فعالیتهای مالی در هر پیشرفت و توسعه ای غیر قابل ، جهت تصمیم گیریهای آگاهانه انجام میپذیرد . نیاز به حسابداری روز به روز افزایش میابد . 
نويسنده : سهیلا رجبعلی

این کاربر 1 مطلب منتشر شده دارد.

به منظور درج نظر برای این مطلب، با نام کاربری و رمز عبور خود، وارد سایت شوید.