پنج شنبه, 27 تیر 1398

 مسابقات ویژه به مناسبت ولادت حضرت فاطمه(س)فاطمه گویاترین فریاد عشق             روح سبز عاطفه، همزاد عشق
سالروز میلاد خجسته فاطمه زهرا (س) سرور بانوان جهان، عطای خداوند سبحان، کوثر قرآن، همتای امیر مومنان و الگوی بی بدیل تمام جهانیان مبارک باد.
به مناسبت فرارسیدن ولادت با سعادت آن حضرت واجد فرهنگی 13 تهران در نظر دارد مسابقه با مضمون فاطمه ،فاطمه است  را در سطح دانشجویان،پرسنل و مدرسان برگزار نماید .
.........................................................................................................................................................................................................
مسابقه فاطمه فاطمه است
مسابقه فاطمه فاطمه است در دو گروه برگزار میگردد.
گروه اول:از تمامی دانشجویان و مدرسان که نامشان یکی از القاب حضرت فاطمه الزهرا می باشد تقاضا می شود که کپی کارت دانشجویی برای دانشجویان وگواهی تدریس برای مدرسین را می بایست به کارشناس فرهنگی مستقر در هر ساختمان تحویل دهند.
گروه دوم:تمامی دانشجویان و مدرسان می توانند بهترین مطلب ،حدیث،سخن در مورد حضرت فاطمه (س) و مادر و مقام زن را به ایمیلاین آدرس ایمیل توسط spambots حفاظت می شود. برای دیدن شما نیاز به جاوا اسکریپت دارید ارسال نمایند.
جوایز:تمامی شرکت کنندگان در هر دوسطح مسابقه در قرعه کشی جداگانه شرکت داده شده و به قید قرعه به 10 نفراول اهدا خواهد شد.
....................................................................................

نام مبارک آن حضرت، فاطمه (علیها السلام) است و از برای ایشان القاب و صفات متعددی همچون زهرا، صدیقه، طاهره، مبارکه، بتول، راضیه، مرضیه،ریحانه ،محدثه ،نیز ذکر شده است.
فاطمه، در لغت به معنی بریده شده و جدا شده می‌باشد و علت این نامگذاری بر طبق احادیث نبوی، آنست که: پیروان فاطمه (علیها السلام) به سبب او از آتش دوزخ بریده، جدا شده و برکنارند.
زهرا به معنای درخشنده است و از امام ششم، امام صادق (علیه السلام) روایت شده است که: "چون دخت پیامبر در محرابش می‌ایستاد (مشغول عبادت می‌شد)، نورش برای اهل آسمان می‌درخشید؛ همانطور که نور ستارگان برای اهل زمین می‌درخشد."
صدّیقه به معنی کسی است که به جز راستی چیزی از او صادر نمی شود. طاهره به معنای پاک و پاکیزه، مبارکه به معنای با خیر و برکت، بتول به معنای بریده و دور از ناپاکی، راضیه به معنای راضی به قضا و قدر الهی و مرضیه یعنی مورد رضایت الهی.


نويسنده :

مدیر امور اداری