دوشنبه, 31 تیر 1398

 ویژه برنامه هفته کتاب و کتاب خوانی با حضور مدیر عامل خانه کتاب

هفته کتاب و کتابخوانیبه مناسبت گرامیداشت هفته کتاب و کتابخوانی و آغاز هفته وحدت (میلاد با سعادت حضرت رسول گرامی اسلام) در مورخ 29 آبانماه برگزار شد.
این همایش با حضور سرکار خانم دکتر انسیه صفاپو ریاست مرکز، دکتر نیکنام حسینی پور مدیرعامل محترم خانه کتاب ،جناب آقای رضا مختاری مسئول اداره کتاب و جناب آقای علی سالاریان مدیر گروه محترم رشته های امور فرهنگی  و روابط عمومی در سالن همایش های مرکز 13تهران برپا گردید.
در این مراسم سرکار خانم دکتر صفاپو در مورد ضرورت تشویق جوانان به مبحث کتاب و کتابخوانی، استمرار نوآوری این مرکز در حوزه کتاب با برنامه هایی از قبیل :کتاب در گردش، نذر کتاب( با هدف فرهنگی سازی نذرها  به سوی کتاب و فرهنگ ) برای دانشجویان توضیحاتی ارائه نمودند.
درادامه این مراسم دکتر حسینی پور با بیان اینکه هفته کتاب بنام " حال خوش کتاب "می باشد، به آسیب شناسی مقوله کتاب و کتابخوانی در چند سال اخیر پرداختند که از نکات حائز اهمیت آن می توان به پایین آمدن سطح مطالعات در قشر نوجوان و جوان اشاره کرد که حضور شبکه های اجتماعی در آن بی تاثیر نبوده است.همچنین ایشان اشاره نمودند که برای توسعه دانایی و افزایش کتابخوانی برنامه های مفیدی را در دست اقدام دارند .ضمنا از مرکز 13تهران که به این امر اهمیت ویژه ای قائل شده اند تشکر نمودند.
در حسن ختام برنامه جناب آقای استاد سالاریان گزارش مختصری از فعالیت های کانون کتاب و کتابخوانی مرکز را برای دانشجویان تشریح نمودند. لازم به ذکر است کلیه کتاب های جمع آوری شده از برنامه نذر کتاب با همکاری کانون کتاب و کتاب خوانی مرکز 13تهران جهت استفاده  به مناطق محروم ارسال می شود.

همایش کتب و کتابخوانی


همایش کتب و کتابخوانی
 
همایش کتب و کتابخوانی

همایش کتب و کتابخوانی


همایش کتب و کتابخوانی

همایش کتب و کتابخوانی


همایش کتب و کتابخوانی
نويسنده : سیما صلح میرزایی

مدیریت امور فرهنگی و پژوهشی - مدیر سایت